Skip links

Op. Dr. Nuray Kuzukıran’dan Kadın Mühendislere Seminer

OP. DR. NURAY KUZUKIRAN’DAN KADIN MÜHENDİSLERE SEMİNER… “KADIN SAĞLIĞI ASLA İHMAL EDİLMEMELİ”

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nuray Kuzukıran, Bursa Mühendis Kadınlar Derneği’nin (BUMKAD) Üye Etkileşim Buluşmasına konuk konuşmacı olarak katıldı.

BUMKAD Başkanı Ülfet Öztürk’ün yönetiminde gerçekleştirilen ve Bursa Mühendis Kadınlar Derneği Kurucu Üyeleri ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Ekip Liderleri yanı sıra BUMKAD’ın yeni üyelerinin katıldığı toplantıda, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nuray Kuzukıran kadın sağlığında koruyucu hekimlik hizmetleri, ozonterapi, kadın sağlığına yönelik vajinal fraksiyonel  lazer uygulamaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Kadınların erkekler kadar yoğun çalışma ortamında bulunabildiklerini, diğer taraftan kadınların farklı sorumluluklarının da bulunduğunu hatırlatan, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nuray Kuzukıran, “Kronik yorgunluk, stres, vücut direnci düşüklüğü, uykusuzluk, halsizlik, kas eklem ağrıları ve enfeksiyonların tedavisi gibi çok çeşitli alanlarda ozon terapiden faydalanabiliyoruz.

Vajinal fraksiyonel lazer yöntemi ile  idrar kaçırma probleminin tedavisi, menopoz dönemindeki vajinal kuruluk, tekrarlayan vajinal enfeksiyonlar, doğum sonrası gözlenen vajinal genişlemenin tedavisi gibi kadın sağlığına yönelik iyileştirici uygulamalar yapılabiliyor” şeklinde konuştu.

Kadın mühendislere yönelik bilgi paylaşımında, kadın sağlığı ile ilgili periyodik kontrollerin yapılması gerektiğini de hatırlatan Op. Dr. Nuray Kuzukıran, “Özellikle smear testi, mamografi ve meme muayeneleri ile kemik yoğunluğunun ölçülmesi gibi periyodik kontrollerin düzenli olarak yapılması, hastalıkların erken teşhisi ve tedavisini kolaylaştıracak en önemli husus olduğu unutulmamalıdır” şeklinde konuştu.

Toplantının sonunda BUMKAD Başkanı Ülfet Öztürk üyeleri adına sunumu nedeniyle Op. Dr. Nuray Kuzukıran’a teşekkürlerini iletti.