Skip links

Bursa Kadın Doğum Doktorları

Bursa kadın doğum doktorları

Bursa kadın doğum dokturu Op. Dr. Nuray Kuzukıran Bursa ve bölge illerden birçok hastasına doğum öncesi ve doğum sonrası en iyi şekilde hizmet vermektedir. Kadın doğumuyla alaklı tüm soru ve sorunlarınız için muaynehanemize randevu alarak gelebilirsiniz.

Kadın doğum uzmanı hangi tahlilleri ister?

Kadınlarda üreme ile ilgili hormonların düzeylerinin saptanması en önemli incelemelerin başında gelir. FSH, LH, Östradiol, Prolaktin, Testosteron, DHEA – S ve TSH, üreme ile ilgili önemli bilgiler vermekte olup, adetin 2 ile 4. günleri arasında yapılmaktadır.

Kadın doğum doktoruna ne zaman gidilmeli?

Jinekolojik muayene genellikle adet kanamasının olmadığı bir zamanda gerçekleştirilir. Fakat bazen yumurtalık kisti kontrolü vb açısından bizzat adet dönemi de tercih edilir. Kısacası hiç kontrolü olmamış ve ilk kez kontrole gidecek bir hanım için adet döneminin önemi yoktur.

Kadın Hastalıkları bölümü hangi hastalıklara bakar?

Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olarak ta bilinen hekimler;rahim ağzı, fallop tüpleri, yumurtalıklar, uterus, vajina ve kadın üreme sisteminde uzmanlaşmıştır. Adet problemleri, doğum kontrolü, cinsellik, menopoz ve kısırlık sorunları teşhis ve tedavisini jinekologlar yapar.